Teknoloji

Fotoğraf Makinesi Arayanlara Öneriler

Fotoğraf Makinesi Arayanlara Öneriler

 

Fotoğraf makinesi alırken öncelikle önemli olan sizin bunu ilk kez mi alıyor olduğunuz yoksa daha önce kullandınız ve kendinize daha iyi bir makine mi arıyor olduğunuzu bilmektir? Öncelikle eğer ki daha önce fotoğraf makinesi almadıysanız ilk etapta daha uygun fiyatlarda makineler tercih edilmelidir.

Dslr yarı profesyonel makineler işinizi görecektir. Ayrıca almış olduğunuz makinenin video için mi yoksa sadece fotoğraf için mi olduğuna karar vererek almalısınız. İşte bu iki durumda başlangıç için fotoğraf makinesi arayanların alacakları makinelere fikir verebilir.

Eğer ki daha önce fotoğraf makinesi kullandıysanız ve temel seviye makineleri deneyimleyip iyi bir tecrübe sahibi olduysanız biraz daha pahalı ve kaliteli makinelere kendinizi yönlendirebilirsiniz. Ancak alacağınız makine yine 2. el olursa daha avantajlı olacaktır. Çünkü daha önce profesyonel makina kullanmadığınız için sıfırdan alacağınız makineye tecrübesizlikten zararlar verebilirsiniz ve de almış olduğunuz makinanın iyi özelliklerini kullanmak ve öğrenmek için ikinci el makinaları alıp daha da eskitmek daha mantıklı olacaktır.

Başlangıç Seviyesi İçin Alabileceğiniz Fotoğraf Makineleri

Alacağınız makinenin ikinci el olması her zaman yeni başlayanlar için daha avantajlı ve daha tutarlı olacaktır. Öğrenmeniz gereken çok şey olduğundan bunu sıfır makinelerde denemeniz çok da doğru olmayacaktır. İstanbul’un birçok noktasında 2.el makineleri satan fotoğrafçı dükkânları var. Oralar oldukça güvenilirdir ve bu nedenden dolayı oralarda 2. el başlangıç seviyesi makineleri tedarik edebilirsiniz. Bu makinelere gelecek olursak eğer başlangıç seviyesi video içinse alınacak Canon 100D, Canon 700D, Canon 750D, Canon 800D Dslr yarı profesyonel fotoğraf makineleri sizin için daha doğru bir tercih olacaktır. Eğer fotoğraf ağırlıklı bir makine istiyor iseniz Nikon ve Olympus’un başlangıç makineleri sizin için daha uygun olacaktır.

İleri Seviye İçin Alacağınız Fotoğraf Makineleri

Başlangıç seviyesi makineleri başarıyla kullanarak deneyimledikten sonra artık ileri seviye fotoğraf makinelerine geçebilirsiniz. Peki nedir bu ileri seviye fotoğraf makineleri? İleri seviye fotoğraf makinelerinin en önemli özelliklerinden bir tanesi bu makinelerin 4K çekiyor olmasıdır. Dslr yarı profesyonel makinelerde bu özellik maksimum kalite 1980 pixeldir. Bu 4K çeken makinelerden en kullanışlı ve fiyatları diğerlerine göre daha uygun olanlar ise Sony a6300, Sony a6500 ve yine Canon AIII serisi de 4K çeken makinelerdendir.

Formun Üstü

Formun Altı

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu