Teknoloji

Boreas Teknoloji Veri Merkezlerine Özel Çözümleriyle Data Center İstanbul’daydı

Türkiye’nin tek veri merkezi konferansı olarak bu yıl 6.sı düzenlenen Data Center İstanbul, veri merkezi sektörü profesyonellerini bir araya getirdi. Veri merkezine özel iklimlendirme çözümleriyle lider şirketlerin projelerinde yer alan Boreas Teknoloji’nin de Platin Sponsor olarak katıldığı konferans, sektör uzmanlarının sunumları ve interaktif aktiviteleriyle katılımcılarını dolu dolu bir içerikle karşıladı.

 

6 Aralık’ta gerçekleşen Data Center İstanbul’da 491 katılımcı, 16 konuşmacı ve 205 katılımcı firma yer aldı. Veri merkezi iklimlendirme sektöründe Türkiye pazarındaki öne çıkan markalardan Boreas Teknoloji standı ise yoğun ilgi gördü ve Genel Müdür Yardımcısı İzzet Tanyol’un “Veri Merkezlerinde Enerji Verimliliği Sağlayan IEC Metodu” konulu sunumu oldukça dikkat çekti. Veri merkezi projelerinin özel bir uzmanlık gerektirdiğini belirten Tanyol’’Boreas Teknoloji konfor ve hijyen iklimlendirmesi alanında eski bir geçmişe sahip olsa da veri merkezlerinin hassas dinamiklerine uygun cihazlar da geliştirerek, farklı ihtiyaçlara cevap vermeye devam ediyor. Veri merkezlerine özel ürettiğimiz ve otomasyon yazılımı ve algoritmasıyla farklılaşan IEC, CRAC, CRAH ve INROW iklimlendirme cihazlarımız bugün Türkiye’nin önde gelen şirket ve kurumlarının veri merkezlerinde kullanılıyor. Fabrikamızda bulunan özel test merkezimizle de teslimat öncesinde ürünlerin tüm testlerini yaparak doğrulamasını gerçekleştiriyoruz. Veri merkezi soğutma çözümlerimiz dışında kabinet çözümleri ve mobil veri merkezi çözümlerimiz ile 3 farklı kategorideki ürünümüzle dünyada sayısı sürekli artan veri merkezlerinin ihtiyaçlarına cevap veriyoruz. Önümüzdeki dönemde bu ürünleri arttırmak için de Ar-Ge faaliyetlerimiz tüm hızıyla devam ediyor. Bugün Data Center İstanbul’da sektör paydaşlarıyla bir araya gelmekten ve çözümlerimizin gördüğü ilgiden oldukça memnunum. Bu gibi konferanslar ayrıca sektörün geleceği ile ilgili öngörüler açısından da oldukça faydalı’’ dedi.

 

Ülkemizdeki her geçen gün sayısı artan veri merkezi projeleri için iyileştirici güç olarak konumlanan Data Center İstanbul, ileri teknolojili çözümlerin buluştuğu sektörel bir arena olarak, markalara ve projelere değer katmaya devam edecek.

 

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu