HABER - DUYURU

Black Friday 2019 Ne Zaman Başlıyor?

Black Friday 2019 Ne Zaman Başlıyor?

 

 

Her yıl dünyanın büyük alıveriş kampanya ve indirimlerinin gerçekleştirildiği, sadece elektronik ürünlerde değil neredeyse bütün kategorideki ürünlerde dev indirimlerin yapıldığı Back Friday veya Türkçe karşılığı ile Kara Cuma, bu yıl da düzenlenecek. Peki alışveriş tutkunlarının büyük bir merakla beklediği Black Friday 2019 ne zaman başlayacak. Başlangıç, bitiş tarihi ve hangi güne denk geldiği ile ilgili tüm bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

 

Back Friday bilindiği üzere Amerika’da gerçekleşen Şükran Günü’nün hemen sonrasındaki ilk cuma günü başlıyor. Black Friday’de dünyanın her yerindeki İnternet sitelerinde ve mağazalarda birbirinden büyük indirimler yapılıyor. Dev kampanyaların düzenlendiği bu günde müşteriler binlerce indirimlerden yararlanma fırsatını yakalamış oluyor. Black Friday gününde müşteriler düşük fiyatlardan ürün satın alıyorken, satıcılar da daha fazla ürün satma şansını elde ediyorlar. Bugünde neredeyse tüm fiziksel mağazalar sabahın erken saatlerinde açılıyor ve geç saatlerde kapanıyor. Hatta 24 saat açık olan mağazalar da mevcuttur.

 

Black Friday’de hangi ürünler indirimden faydalanacak?

Black Friday’de ülkemizde daha teknolojik ürünler indirimden yararlanmaktadır. Fakat giyimden kozmetiğe kadar neredeyte bütün ürün kategorilerinde indirim fırsatlarını yakalayabilirsiniz. Black Friday’de indirime girecek ürün kategorilerinden sadece birkaçı:

Geçtiğimiz sene düzenlenen Black Friday indirim günlerinde ülkemizde büyük müşteri kitlelerine hitap eden tüm markalar indirimler gerçekleştirmişti. Black Friday gelmeden önce sosyal medyadan ve televizyonlardan reklamları takip ederek hangi markalar hangi ürünlerinde ne kadar indirim yapacak bilgi sahibi olabilirsiniz. Fakat şunu unutmamakta fayda var, belli ürünlerdeki markalar günün sadece belli saatlerinde indirime giriyorken bazı ürünlerde indirimlerden gün boyu faydalanmak mümkündür.

Bebek Bakım Ürünleri
Elektrikli Aletleri
Beyaz Eşyalar
Bilgisayarlar
Makyaj
Giyim
Ofis Ürünleri
Kişisel Bakım
Akıllı Telefonlar

 

Black Friday 2019 ne zaman başlayacak?

Black Friday geçtiğimiz yıl 23 Kasım tarihinde gerçekleşmişti. 2019 yılında ise Black Friday 29 Kasım tarihinde gerçekleşecek. 29 Kasım 2019 Cuma günü saatler 00:00’ı gösterdiği zaman dev indirimler sizi bekliyor olacak.Ülkemizde ise yaklaşık olarak bir hafta kadar süren bir indirim kampanyası sizleri düzenleneceği öngörülüyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu