Yazılım

Yahoo’nun İlginç Kripto Para Hamlesi

 

Yaşanan güvenlik skandalları nedeniyle ciddi paralar kaybeden Yahoo’dan Kripto para hamlesi geldi. Yahoo kaybettiği paraları telafi etmek için kripto para piyasasına girdi ve kripto para borsası satın alarak kaybettiği büyük rakamları geri kazanmanın peşine düştü.

BitARG adlı kripto para borsasının %40’lık hissesini satın alacağını açıklayan Yahoo Japonya, pazarlıkların devam ettiğini ve satın alma bedelinin yaklaşık olarak 18-28 milyon dolar arasında değişeceğini duyurdu. Satın alma işlemlerinin önümüzdeki sonbaharda aylarında gerçekleştirilmeye başlanacağına dair açıklama yapıldı.

Yahoo Kripto Para Piyasasına Umutlu Bakıyor

Yahoo içinden sızdırılan ilginç bilgilere göre Yahoo 2019 yılında BitARG adlı borsanın gücünden faydalanarak kendi kripto para birimini çıkarmaya hazırlanıyor. Açıklamalara göre Yahoo kripto para hamlesi ile güvenlik skandalları yüzünden kaybettiği bütün parayı kripto para hamlesi ile geri kazanmayı düşünüyor. Buna istinaden alınması düşünülen BitARG adlı para borsasının %40’lık hissesinin Yahoo’nun zararını karşılayacağı konusunda umutlu bir bekleyiş var. Yahoo yapacağı bu hamle ile aynı zamanda Yahoo servislerinde de bu para birimini kullanmayı düşünüyor. Yapılması düşünülen bu hamlenin Yahoo adına oldukça yararlı bir hamle olacağı düşüncesi hakim. Şirketin bu yönde Kripto para piyasasına yapacak olduğu yatırım da şimdiden konuşulmaya başlandı. Kendi para birimini oluşturma hedefiyle BitARG adlı kripto para borsasının %40’lık hissesini satın alması beklenen Yahoo’nun ilerleyen zamanlarda bunu resmiyete kavuşturması bekleniyor.

 

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu