Teknoloji

Xiaomi Go Pro’yu Satın Mı Alacak?

 

Dünyanın en büyük aksiyon kamera ürünleri üreticisi Go Pro son zamanlarda Xiaomi ile beraber gündeme gelmeye başladı. Yine Çin’in en büyük ve dünyanın 4. En büyük akıllı telefon üreticisi olan Xiaomi, Go Pro’Yu satın almak için firmaya teklif götürmeyi düşünüyor. Son zamanların en hızlı büyüyen ve değerine değer katan teknoloji üreticisi Xiaomi Go Pro’yu Satın Alabilecek mi?

Bu birleşimin gerçekleşmesi teknoloji dünyasının yeni bir boyuta geçmesine yardımcı olabilecekken, Xiaomi firmasının aşması gereken bir ABD engeli bulunuyor.

Go Pro 2014 yılında en büyük zenginliğini yaşamış ve büyük bir atılım yapmıştı. Fakat o yıllardan sonra oldukça inişli çıkışlı bir serüven yaşamış durumda. Güncel değeri 850 milyon dolar civarında olan firma, 2014 yılında ki yüksek değerini bu zamana kadar tekrardan sağlayabilmiş değil. Büyük zararlar ettiği yıllar olmasına rağmen dönem dönem anlık ürünlerle yükselişe geçmiş olsa da henüz bir büyüme ritmi tutturabilmiş gibi gözükmüyor.

Piyasada en küçük teknoloji üreticilerinden biri olan Go Pro, Çin’li rakiplerinin çok ucuza çok kaliteli cihazlar üretmesi sebebiyle sektörde tutunmakta zorlanıyor. Bunun farkında Olan Xiaomi ise firmayı satın alarak yeni bir teknoloji çağı başlatma niyetinde.

Firmaların Oldukça zor bir sürece hazırlıklı olmaları gerekiyor. Çünkü ABD ile Çin arasında ekonomi boyutunda büyük problemler yaşanmakta.

 

Başa dön tuşu