Teknoloji

Vivo’dan kamera konusunda yeni bir patent daha

Vivo'dan kamera konusunda yeni bir patent daha

 

Akıllı telefon firmalarının son zamanlarda yapmış olduğu en yeni özellikler arasında kamera konumlandırmaları ilk sırada geliyor. Firmaların özellikle 1 kameradan 4 hatta 5 kameraya kadar çıkan modellerinden sonra bulacakları farklılık merak edilip dururken, Vivo’dan kamera konusunda yeni bir patent daha aldı. Özellikle akıllı telefonlarda yer alan kameraların açılarına bu sefer farklı bir konum kazandıracak olan Vivo kayan kamera patentini aldı.

Kapaklı telefonun arkasında gizli kalan kamera

Vivo firmasının uzun zamandır üzerinde çalıştığı kamera teknolojisi sonunda belli oldu. Özellikle de daha önce çıkarttığı telefonlarında farklı türden tasarım patenti alan firmanın bu sefer aldığı bu patent hakkını hangi telefonda kullanacağı merak konusu.

Firmanın daha önce ürettiği Honor Magic 2, Mi MIX 3 ve Oppo Fid X serilerinde kullandığı kameralardan çok farklı olarak kullanıcılarının karşısına çıkan bu kayan kamera hakkında bilgiler verelim.

Eski nesil telefonların ön yüzüne benzer

Daha önceleri kullanmış olduğumuz eski nesil telefonlarda kayan kızaklar olurdu ya, işte bu telefonun arkasında bu kızağın olduğunu düşünün kayan kızak üzerinde zaten hali hazırda 3 farklı kamera bulunurken o kızağı bir de yukarıya doğru kaydırdığınız zaman altından bir kamera daha çıkmaktadır. Firmanın özellikle NEX serisi telefonlarda kullanması beklenen bu özelliğin karşımıza ne zaman çıkacağı merak konusu olmaya başladı.

Kameranın arkadan ortaya çıkması ile birlikte o bölüm içerisinden de aynı zamanda bir flaş çıkmaktadır. Bu sayede panel arkasında yer alan kamera ve flaşın çizilme ve kırılma gibi durumlarının diğer kameralara göre biraz daha zor olduğunu belirtmek istiyoruz.

Başa dön tuşu