ads

Türkiye’nin Porselen Diş Fiyatları ve Uygulama Yöntemleri

Türkiye’nin Porselen Diş Fiyatları ve Uygulama Yöntemleri

Dışarıda meydana gelen renk değişiklikleri ve diğer estetik sorunlar birçok kişide görülebilen sorunlardır. Daha güzel bir görünüm elde etmek için diş hekimleri tarafından çok sık kullanılan işlemler arasında porselen diş kaplama uygulaması gelir. Porselen Diş İzmir diş kaplama işlemlerini uzman ve deneyimli elemanları ve son teknolojik ekipmanları ile gerçekleştirir. Porselen diş kaplama fiyatları işlemin gerçekleştirileceği kuruma ve hastaya uygulanacak tedavi yöntemlerine göre farklılık gösterir. Porselen diş kaplama işlemlerini uzun yıllar kullanılması ve istenen sonuçların elde edilmesi için uzman ve deneyimli kişilerden yardım alınmalıdır. kaplama işlemlerinde hastanın durumuna uygun şekilde porselen, ful porselen, zirkonyum ve metal destekli kaplama yöntemleri kullanılabilir. Porselen diş fiyatları ve uygulanacak yöntemler ile ilgili detaylı bilgi için işlemi gerçekleştirilecek uzmanla bir ön görüşme yapılması gerekir.

 

Porselen Diş Nedir?

Porselen diş adından da anlaşılacağı üzere ana malzemesi porselen olan kaplama ile diş yüzeylerinin kaplanması uygulamasıdır. Her hasta için ve her bir diş için ayrı ayrı tasarlanan porselen dişler, doğala yakın görüntü verebilmek için tamamen kaliteli malzemelerden yapılmış olmalıdır.  Dişlerin doğal görünümünü ve rengini elde edebilmek için kaliteli malzemeler kullanılan porselen kaplama diş hekimlerinin de çok sık tercih ettiği bir uygulamadır. Belirli ölçüler dahilinde kişiye özel olarak yapılan porselen dişleri yaptıranlar oldukça memnun kalmaktadır.

 

Porselen Diş Uygulaması Adımları

  • Dişlerin hazırlanması
  • İzlenimi alma
  • Geçici Kronun Yerleştirilmesi
  • Taç düzenlemeleri
  • Son tacı yerleştirme
  • İlk ziyaretiniz sırasında diş hekimleri dişleri kronlara kolayca uyacak şekilde hazırlarlar.
  • Taç yapımında kullanılacak dişin izlenimi alınır.
  • Dişlerin üzerine geçici bir kuron takılır.
  • Bir sonraki ziyaretinizde diş hekimi geçici kronu çıkarır ve kalıcı kronu dişlerin üzerine oturur.

 

Porselen Kaplama Hangi Durumlarda Yapılır?

Porselen kaplama uygulaması kişilerin diş rengi ve biçimine uygun şekilde belirlenir. Özel olarak hazırlanmış porselen malzemelerden üretilen kalıplar uzman doktorlar tarafından dişin dış yüzeyini yerleştirilir. Dişte meydana gelen birçok estetik problemi giderilmesinde kullanılan porselen kaplamalar yaklaşık 10 yıl kadar rahatlıkla kullanılabilir. Porselen kaplama ve hafif dereceli çapraşık dişlerin düzeltilmesinde ve ciddi diş kırıklarında tercih edilir. Porselen Diş Türkiye Ayrıca porselen kaplama eksik diş durumlarında ve renk değişikliklerinde uygulanır. Porselen kaplama, dolgularla çözülmeyen çürük bir çeşitlerinde de tercih edilen tedavi yöntemidir. Porselen kaplama öncesinde uzman doktorun gerekli muayeneleri ve tetkikleri gerçekleştirerek öncelikle dişte bulunan çürük iltihaplanma gibi sorunların giderilmesi gerekir. Porselen Diş İzmir dişte meydana gelen birçok estetik problemin giderilmesinde ekonomik ve daha uzun yıllar kullanım avantajı sağlar.

 

Porselen Diş Nasıl Yapılır?

Porselen diş uygulaması öncesinde hastanın diş yapısı detaylı bir şekilde incelenir. Özel olarak yüksek ısıda işlenmiş porselen materyal diş bozukluklarının giderilmesinde kullanılır. Işık geçirgenliğine sahip ve doğal diş yapısı ile aynı olan porselen diş kaplamaları çok fazla tercih edilir. İşlem öncesinde hastanın diş ölçüsü alınarak porselen dişler hazırlanır. İşlem öncesinde diş üzeri özel aletlerle temizlenir. Gerekli düzeltmeler ve inceltme işlemleri yapılır. İnceltme ve temizlemek işlemlerinden sonra kalıp alma aşamasına geçilir. Bu sürede kişilerin dişlerini rahat kullanması için geçici kaplamalar yapılır. Porselen diş kaplama hazırlandıktan sonra uzman diş hekimi hastanın ağzına kaplamaları yerleştirerek prova işlemini gerçekleştirir. Herhangi bir problem görüldüğünde tekrar kaplamalar düzenlemeyi gönderilir. Porselen diş kaplamaları özel yapıştırıcı kullanılarak işin üzerine yerleştirilir. Porselen diş fiyatları kişiye uygulanacak ek tedavilere göre değişiklik gösterebilir.

Porselen Diş Kaplama Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli

Porselen Diş İzmir sürecinden sonra hastaların bazı noktalara dikkat etmesi gerekir. Porselen diş kaplama işlemleri sonrasında kişiler günlük hayatlarına devam edebilirler. İşlem sonrasında çok az derecede ağrılar görülebilir. Diş hekimi tarafından tavsiye edilen ağrı kesiciler ile bu ağrılar tedavi edilebilir. Porselen diş kaplama sonrasında hastanın 7 ile 10 gün arasında aşırı sıcak ve soğuk yiyecek ve içeceklerden uzak durmalıdır. Çok zor çiğnenen ve yapışkanlı yiyeceklerde tüketilmemelidir. Uzun yıllar diş kaplamanın kullanılabilmesi için dişlerin düzenli olarak fırçalanması ve detaylı ağız bakımının yapılması gerekir. Estetik açıdan diş problemi bulunan kişilerde daha düzgün, beyaz ve daha doğal bir görünüm oluşturur. Porselen diş kaplamalarının kırılması durumunda herhangi bir ağrı oluşmaz. Porselen diş fiyatları ve uygulanacak tedavi yöntemleri ile ilgili detaylı bilgi için işlemin gerçekleştirileceği kurum ile iletişime geçilmelidir.

 

Porselen Diş Öncesi ve Sonrası

Porselen diş, sağlamlık ve esneklik sağlarken doğal diş minesinin görünümünü sağlamak için şekillendirilebilir. Porselen kronlar hasar görmüş bir dişin şeklini ve işlevini yeniden oluştururken mükemmel bir seçim olarak karşımıza çıkar, çünkü taç temel olarak dişin tüm dış kısmını diş eti seviyesine indirir. Kronlar sadece orijinal dişin yerini almakla kalmaz, daha estetik bir görünüm elde etmek için tasarlanabilirler. Porselen kronlar orijinal işlevini yeniden kurmak ve doğal bir görünüm oluşturmak için dişin dış kısmını değiştirir. Kronlar, travmatik bir olay hasara neden olduğunda veya şiddetli emaye erozyonu durumunda, diş çürümesinin orijinal dişlerin çoğunu yok ettiği durumlarda tercih edilir. Porselen diş; dişin şeklini, boyutunu, kuvvetini ve görünüşünü iyileştirmek için dişi örtmek için bir dişin üzerine yerleştirilen diş şeklinde bir “başlık” dır.

 

Kimler Porselen Diş Yaptırabilir?

Diş bozukluğu olan kişiler yani dişlerinde hafif ya da orta seviyede bir çapraşık olan kişiler, diş eksikliği bulunan kişiler, estetik görüntüsüne önem veren ve dişlerinden memnuniyetsiz olan kişiler, dişlerinde bir kırık olan kişiler porselen diş yaptırabilirler. Bunların haricinde ağzımızda ve dişlerimizde bulunan bazı sorunlar nedeni ile porselen diş yaptıramayacağımız durumlar da olabilir. Peki bu durumlar nelerdir? Dişinizde bir kanal tedavisi gerektirecek durum varsa, ya da derin bir çürüğünüz var ise, diş eti rahatsızlığı yaşıyor iseniz bu durumda porselen diş yapımı sizin için pek uygun olmayacaktır. Öncelikle bu tedavilerin yapılması sonrasında eğer doktorunuz bu durumların bir daha tekrarlanmayacağı kanaatine varır ise bu durumda porselen diş yaptırma imkanınız olabilir.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu