Telefon ve Tabletler

Tarihin En Pahalı iphon’u Yolda!

 

Mobil teknoloji üretiminde oldukça yüksek fiyatları ile dikkatleri üzerine çeken Apple, Yapılan analizlere ve teknoloji gurularının tahminlerine göre en pahalı telefonunu bu yıl piyasaya sürecek.

Şu an için piyasada bulunan en pahalı telefonu İphone X olan Apple, bu yıl içerisinde İphone X 2018 model cihazını piyasaya sürmeyi planlıyor. Üstelik 1100 Dolarlık bir fiyat etiketiyle.

Apple firması çıkardığı mobil cihazların tamamında 600 ile 800 dolarlık bir fiyat ortalaması belirlerken, bu defa yılın en pahalı telefonunu piyasaya sürmeyi planlıyor. Telefonların kamera, ses ve ekran boyutları gibi telefonların temel özelliklerinde değişiklikler ve yükseltmeler yaparak her yıl yeni bir cihazını piyasaya süren Apple gerek güncellemeleri gerek kullanıcıları mest eden özelleştirmeleri ile sektörde ki ortalama fiyatları yükseltme politikasını çok iyi bir şekilde uyguluyor diyebiliriz.

Bunun yanı sıra Apple firmasının orta segmente hitap eden akıllı cihazlar geliştirmesi ise yüksek meblağlara satılan amiral gemilerine oranla daha düşük fiyatlarda satılıyor ve bu şekilde piyasayı domine etmeyi hedefliyor. Üstelik her yıl satışlarını %1 oranında düşürürken, artırdığı fiyatlar sayesinde net kar elde ediyor.

Yapılan tahminlere göre yeni İphone 6,5 İnç OLED 1100 Dolarlık bir fiyat etiketine sahip olurken, 5,8 İnç OLED ekranlı 999 Dolar ve 6,1 İnç LCD modeli ise 700 – 800 Dolar gibi bir fiyattan kullanıcılar ile buluşacak.

Başa dön tuşu