Sosyal Medya

Sosyal Medyada Ürün Satışı İçin Öneriler 

Sosyal Medyada Ürün Satışı İçin Öneriler 

 

Özellikle günümüzde oldukça zaman alan ve gündelik hayatın bir parçası olan sosyal medya, popülerliği sayesinde kişiye kazanç kapısı olmaktadır. Daha çok reklamlardan gelen teklif ürünler veya kendi mutfak becerisi ürünleri veya elde yapılan örgü işleri, el yapımı süs eşyaları ürünleri satılmaktadır.

Evde yapılan gıdalar güvenli şekilde sosyal medyada satılabilir, makyaj malzemeleri ürünleri veya el becerisinin getirdiği ürünler olmakla birlikte, evde bulunan kullanılmayan veya fazla olan ürünler sosyal medya aracılığıyla kolaylıkla satılabilmektedir.

Sosyal Medyada Ürün Satışı Yapmanın Avantajları Nelerdir 

  • Ev gibi güvenilir ortamdan ve istenilen yerlerden satış yapılmasına olanak tanır.
  • İnternet aracılığıyla sosyal medyada satış yapılması ilk avantajdır.
  • Hiç bir kuruma veya sektöre gerek olmadan el emeklerini değerinde satmak için iyi bir platform olması avantajdır.
  • İnsanları içine hapis alan sosyal medyada boşuna vakitler gitmemesi için, süreyi ürün satışına çevirmek oldukça fazla kâr sağlamaktadır.
  • Bir yer tutulup fazla bütçe ayrılarak giderlere verileceğine, sadece internet harcanarak sosyal medya aracılığıyla ürün satışı yapmak daha avantajlıdır.

Sosyal Medyada Ürün Satışı Nasıl Yapılır? 

Öncelikle aktif bir hedef kitleye sahip olunması gereklidir. Bunun için ünlü kişiler beğenilip, kısa da olsa postların altına yorum yapılmalıdır ki; takipçi sayısı artsın. Sürekli ürünün paylaşımı, avantajları, sağladığı yararları ve hizmetin kalitesinden bahsedilmelidir. Kullanılan sosyal medyanın profil fotoğraf bölümüne ürünün fotoğrafı konulması ve dikkat çekici olması daha fazla takipçi kasılmasına aracı olmaktadır. Ürünün basit görünüşünü değiştirerek merak uyandıran haliyle fotoğrafları çekilip sosyal medyada sıkça paylaşılmalıdır. Yorumlar da ürün satışı yapıyorum diye yazılmalıdır.

Sosyal Medyada Ürün Satışı Yapmanın Önemi Nedir? 

Sosyal medyada ürün satışı yapmak özellikle öğrenciler, ev hanımları veya çeşitli el becerileri olanlar için ve maddi ek gelir için de fazla önem taşımaktadır. Fiziki ürün satışına nazaran, sosyal medya üzerinden satış yapmak takip yoğunluğunun fazla olmasından ötürü çok fazla müşteriye sahip olunmaktadır. Zamanı kişi kendi boş vakitlerine göre ayarladığı için herhangi sorun teşkil etmemektedir. Bir nevi kendi işinin patronu olunmuş olduğu için önemi de fazla miktarda büyüktür.

 

Başa dön tuşu