Telefon ve Tabletler

Samsung Tablet Mi I Phone Tablet Mi?

Samsung Tablet Mi I Phone Tablet Mi?

 

İki firma arasında rekabetin her alanda devam ettiği bu dönemde nasıl seçim yapmamız gerektiğine dair ipuçlarını inceleyelim. Tablet alırken hangi amaçla kullanılacağını göz önünde bulundurmak ilk zorunluluk, aksi halde işimize yarayıp yaramayacağını bilmediğimiz bir cihazı almak oldukça can sıkıcı olabilir. Tabletten beklediğimiz performans yapacağımız alışverişi doğrudan etkileyebilir. Her iki markanın da özellikle güncel sürümlü cihazları çoğu orta düzey kullanıcı için yeterli seviyededir.

Tabletin Gücü

Alım tercihimizde tabletin gücü bizim için önemli ise konfigürasyonunu mutlaka gözden geçirmeliyiz. Özellikle 2017 yılı ve daha sonra çıkan cihazlar her iki marka içinde temel kabul ettiğimiz haberleri okuma, youtube da gezinme, müzik dinleme, oyun oynama, sosyal medya kullanımı gibi işlevleri yerine getirirken zorlanmadan kullanılabilmektedir. Yani temel işleri her iki markada eksiksiz yerine getirebilir.

Güvenlik/Paylaşım

Cihazınızda ürettiğiniz içeriği, belgeyi bir başka cihaz ile paylaşmak istediğinizde işler karmaşıklaşmaya başlıyor. Samsung marka cihazlarda bu işlemler genellikle çok kısa adımlarla yapılabilirken I phone tablette durum daha zor. Dışarıdan gelebilecek tehlikelere karşı ise yapısal mimarisi daha farklı ve kapalı çalıştığı için Apple daha mantıklı bir seçenek izlenimi veriyor.

Ekran

Aynı sınıfta yer alan iki markanın tabletleri kıyaslandığında genel olarak ekran teknolojisinde Apple ön plana çıkmaktadır. Eğer çok keyifli biçimde video ve film izlemek istiyorsanız bu markayı seçmek daha mantıklı olacaktır. Ancak Samsunga oranla yaklaşık olarak % 50 oranında daha fazla ödemek zorunda kalacağınızda bir gerçek olarak aklınızda bulunmalı.

Sağlamlık

Varsayalım ki tableti elinizden sıkça düşürebilecek bir yapınız var, çocuğunuz hayli yaramaz, siz dikkatsizsiniz. İşte bu durumlarda sağlam dış yapısı ile yine I phone marka tabletler ön plana çıkmaktadır. Düşürdüğünüz cihazın kolaylıkla kırılmasını istemiyorsanız yine bu markayı tercih etmek daha doğru olacaktır. Çünkü genellikle dış çevresinde metal kullanılmaktadır.

Fiyat/Performans

İşte bu alanda Samsung marka tabletler çok büyük bir farkla ortaya çıkmakta ve I phone marka tabletlere fark atmaktadır. Çünkü görece uygun fiyata satın alınabilecek Samsung cihazlar hem segmentine göre çok başarılı işlere imza atabilmekte, hem de bütçenize katkı sağlayabilmektedir. Ayrıca daha sık geliştirilen yazılımı, güncellemeleri de çabasıdır.

 

Başa dön tuşu