Yazılım

Play Store kullanıcısı için uyarı!

Play Store kullanıcısı için uyarı!

Milyonlarca Play Store kullanıcısı için tehlike

Google Play Store içinde yer alan kötü amaçlı yazılımlar kendini oyun ya da fotoğrafçılık uygulaması gibi gösteriyor. Söz konusu uygulamaları görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Belirtilen uygulamalar simgelerini gizliyor ve yüklendikten yaklaşık 30 dakika sonra kullanıcının telefonunda bir kısayol oluşturuyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Trend Micro mühendisi Ecular Xu, uygulamaların kullanıcını davranışlarını takip ettiğini ve özel teknikler kullandığını söyledi. Ayrıca uygulama kullanıcının cihazın kilidini açıp açmadığını da kontrol ediyor. Kişi kilidi açtığı zaman istenmeyen reklamlar ekranda beliriyor. Kullanıcının reklamı kapatmadan önce tamamını izlemesi gerekiyor.

Yapılan açıklamaya göre; kullanıcıların, telefona sonradan eklenen kısayolu farketmeleri ve kaldırmaları gerekiyor. Son olarak, uygulamaları gizli kalmak için ‘Java yansıması’nı kullandığını da belirtelim.

Başa dön tuşu

şehir içi nakliye fiyatları Adana evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları İzmir evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları Bursa evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları Eskişehir evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları Alanya evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları İzmit evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları Ankara evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları Konya evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları Antalya evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları Bodrum evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları