Telefon ve Tabletler

İPHONE SARI EKRAN SORUNU ÇÖZÜMÜ

 

Her telefonda karşılaşabileceğiniz ufak tefek sorunlar bulunmaktadır. İPhone modelindeki android telefonlarda da ufak bir sorunla karşılaşabilirsiniz. Bu sorun ekranın sarı gibi görünmesi olabilir. Ekranda karşılaşabileceğiniz bu durum için ise elbette ki bazı çözümler bulunmaktadır. İPhone sarı ekran sorunu ise night shift özelliğinden kaynaklanmaktadır. Bunun için yapmanız gereken çözüm için ise android telefondaki ayarlar kısmına erişim sağlamanızdır.  Bu işlemin ardından ise gerekli olan seçenekleri aktifleştirip ekran rengini ayarlamanız gerekmektedir. Seçmiş olduğunuz bu seçeneklerin  ardından iPhone telefonunuzdaki sarı ekran sorunu kesinlikle çözümlenecek ve bir daha oluşmayacak. Telefonunuz. İPhone modelinde ise ve böyle bir sorun ile karşı karşıya iseniz çözüm için bu işlemleri uygulamanız ekran sorununu mutlaka güncelleyerek normal hâline döndürecektir.

İPhone Sarı Ekran Sorunu İçin Yapılması Gereken İşlemler

  • Telefonun ayarlar kısmına erişim sağlamanız gerekmektedir
  • Daha sonra genel seçeneğine tıklamalısınız.
  • Ardından Erişebilirlik sekmesine tıklayınız.
  • Bu işlemin ardından ise ekran kolaylıkları seçeneğine tıklayarak renk filtreleri kısmına erişim sağlamanız

Yaptığınız tüm bu işlemlerin ardından telefonunuzdaki sarı ekran sorunu kesinlikle çözümlenecektir. İPhone ekran sorunları arasında bulunan sarı ekran çözümü için yapacağınız bu işlemler ile telefonunuzun renk filtresini ayarlayabileceğiniz gibi aynı zamanda istediğiniz gibi ekran tonu rengi ayarlaması da yapabilirsiniz. Bunun için sarı ekran çözümü için yaptığınız gibi telefonun ayarlar kısmından Erişebilirlik sekmesinden  renk filtresi seçeneğine gitmeniz gerekmektedir.

İPhone Sarı Ekran Çözümü Ve Renk Tonu Seçeneği

İPhone model telefonlarda karşılaşabileceğiniz sarı ekran sorunu çözümü için yaptığınız işlemler ile ayrıca telefonun renk tonunu da belirleyebilirsiniz. Sarı ekran sorununun çözümü için yine yaptığınız işlemler gibi telefonun ayarlar kısmına girip işlem yapabilirsiniz. İPhone sarı ekran sorunu için yapılacaklar arasında bulunan işlemlerin aynı zamanda ekran tonu renginin de ayarlanması filtre seçeneği ile düzeltilmektedir. Erişebilirlik kısmından renk filtreleri seçeneğine giderek bu durumu ayarlayabilir ve telefonunuzun görünümünü kendi isteğinize göre güncelleyebilirsiniz.  Renk özü ve renk filtresi seçeneklerinin bulunduğu bu sekmede yalnızca ekran sorunu ve renk düzenlemeleri güncellemesi  yer almaktadır.

Başa dön tuşu