Telefon ve Tabletler

IOS 11,4 GÜNCELLEMESİ ÖZELLİKLERİ

 

Hayat şartlarının hızla geliştiği global dünyamızda teknoloji de hızla gelişmektedir. Her gün yeni teknolojik aletler, güncellemeler, donanımlar ve yazılımlar hizmete sunulmaktadır. Dünya markası haline gelmiş olan Apple, IOS güncellemeleri ile gelişen teknolojinin ilgi odağı konumunda. Bu güncellemelerden biri olan IOS 11,4 güncellemesi hizmete sunulacağı tarih belli olmadan bile meraklılarını heyecanlandırmaya başladı. Arama motorlarında ve sosyal medyada teknoloji ile yakından ilgilenen bireyler IOS 11,4 güncellemesi özelliklerini şimdiden araştırmaya ve tartışmayı başladı. Kullanıcılar için IOS 11,4 güncellemesinin çıkış tarihi ve IOS 11,4 yeni özellikleri ise büyük bir merak konusu.

 

IOS 11,4 GÜNCELLEMESİ NE ZAMAN ÇIKICAK?

  • Güncellemenin birkaç ay içinde alıcılara sunulacağı tahmin ediliyor.
  • IOS 11,4 güncellemesi ve IOS 11,4 güncellemesi özelliklerinin duyurusunun 4 Haziran tarihinde başlayacak olan WWDC 2018 geliştirici etkinliğinde yapılacağı tahmin ediliyor.

 

IOS 11,4 YENİ ÖZELLİKLERİ

  • ClassKit: 27 Mart tarihinde gerçekleştirilmiş olan ve yeni ucuz 9,7 inç iPad tabletinin tanıtıldığı etkinlikte bu özelliğin geleceği onaylanmıştı. Şirketin eğitim alanında Google ve Microsoft gibi dünya markası firmalarla girdiği rekabette üstünlük sağlama çabalarından birisi olan bu uygulama, öğretmen ve öğrencilerin ödevlerini ve ilerleyişi takip etmesini sağlayacak School work uygulamasıyla birlikte çalışıyor. ClassKit uygulamasının sunduğu yeni özellik ile eğitimin, öğrencinin durumuna ve seviyesine göre kişiselleştirilmesi olanağı sağlanmıştır.

 

  • AirPlay 2: Kullanıcıları bu güncellemenin 11,3 ile geleceğini bekliyordu. Fakat Apple bunu 11,4 güncellemesine ertelemişti. Özellikle Apple TV ve HomePad kullanıcıları büyük bir sabırsızlıkla bu uygulamanın geleceği IOS 11,4 güncellemesini beklemeye başlamıştı. iPhone veya iPad ’den kablosuz olarak birden fazla cihaza eş zamanlı müzik yayını yapma olanağı sağlayacak olan ikinci nesil AirPlay uygulaması, kullanıcıların en çok beklediği özelliklerden biri. Bu özelliğin çok beklenme nedeni ise evin tüm odalarında aynı yayını dinleyebilme olanağıdır.

 

 

  • iCloud Mesajları: Kullanıcıların dört gözle beklediği bir diğer özellik olan iCloud mesajları özelliği, iMessage uygulaması ile gelecektir. Bu özellik ile konuşmalarınızı ve dosya eklerinizi çevrimiçi depolayabileceksiniz. Esas amacı ise yeni bir cihaz kullanmaya başladığınızda tüm sohbet geçmişlerinizin ve dosyaların sizin için saklı kalmasıdır.
Başa dön tuşu