Yazılım

Hootsuite Uygulaması Nedir? Nasıl Kullanılır?

Hootsuite Uygulaması Nedir? Nasıl Kullanılır?

 

Hootsuite, internet teknolojisi kapsamında kullanılan sosyal medya hesaplarını, tek bir çatıdan yöneten, birçok sosyal medya hesabı olan kullanıcıya tek bir merkezden kontrol avantajı sağlayan, bilgi ya da belge paylaşımı açısından zamanlama özelliği taşıyan bir uygulama olduğu, neredeyse tüm kullanıcılar tarafından biliniyor. Hootsuite uygulaması, sürekli gelişen ve artan sosyal medya uygulamalarında, kullanıcının karışıklık yaşamaması konusunda ihtiyacı karşılıyor.

Hootsuite Uygulamasının Kullanımı

Facebook, Twitter, Google+, Linkedin ve birçok sosyal medya platformunu kapsayarak, tek merkezli yönetim imkânı sağlayan Hootsuite, sadece yönetim amaçlı değil, yönetimin içeriği, kullanım kolaylığı ve kullanıcıya tanıdığı paylaşımın zamanlaması hakkı, hootsuitin yıldızını parlatıyor. Öyle ki, yapılmak istenen paylaşımın, hangi sosyal medya hesabında hangi tarihte ve saatte yapılacağı kullanıcılar tarafından talimatı verilebiliyor. Hootsuite, sosyal medya platformlarında, kullanıcının arkadaşlarının, takipçilerinin, hangi saatte daha yoğun olarak sosyal medya kullandıkları konusunda istatistik raporu veriyor. Böylece, daha çok takip, daha çok beğeni almanın, daha çok sosyalleşerek insanlarla iletişim halinde kalmanın avantajını sağlıyor.

Hootsuite Uygulamasının Kurulumu

Tek merkezli yönetimiyle kullanıcıya tam kontrol sağlayan, kullanım kolaylığıyla zamandan tasarruf edilmesi imkânını veren, sosyal medya hesaplarının gelişimi ve insanlarla iletişimin güçlenmesini sağlayan hootsuite’in kurulumu, yine uygulamanın kendisi tarafından kolayca izah ediliyor. www.hootsuite.com e-mail adresi aracılığıyla uygulamanın bütün detayları öğrenilebilir ve yine www.hootsuite.com/features/extensions bağlantı adresine gidilerek, hootsuite uygulaması kolayca kuruluyor.

Uygulamanın kurulma aşamasında, yine hootsuite uygulamasının getirdiği ayrıcalıkla, sistem kişiyi kullanım tercihine göre yönlendiriyor. Hootsuite uygulamasında sosyal medya hesaplarını tek merkezden yönetebilmek için aslen yapılması gereken tek işlem, uygulamanın kurulumunu yaparak sosyal medya hesaplarında kişinin kullanıcı adı ve şifresinin uygulamaya entegre edilmesi oluyor. Bu şekilde, farklı sosyal medya hesaplarına ayrı ayrı giriş yapmadan, hootsuite tabanında tek kontrol mekanizmasıyla kullanılabiliyor.

Başa dön tuşu