Oyun

GTA 4’e Rusya’dan Darbe

 

GTA 4 oyunu milyonları kendine bağlarken ve tam 10 yılını doldurmuşken Rockstar Games birçok problemle karşı karşıya kalmış durumda. Önce telif haklarında yaşadıkları yoğun problemler yüzünden oyun içerisinde yer alan birçok müziği kaldırmak zorunda kalan Rockstar Games, Şimdi ise Rusya’dan gelen bir darbe ile karşı karşıya kalmış durumda.

GTA 4 ve diğer serilerin en sevilen özelliklerinden biri oyun içerisinde bulunan radyo sistemidir. Özellikle araç sürerken neşenize neşe katan bu durum Rockstar Games’e büyük bir sıkıntı yaşatıyor.

GTA IV ve Episode modun da birçok radyonun oyundan kalkması gerekiyor. Bu müzik ve radyo ile alakalı son darbe ise Rusya’dan geldi. Oyun içerisinde bulunan Vladivostok FM adlı Rus Radyosundan birçok müzik kalkmak zorunda. Ana karakterle bağdaşan bu radyonun kalkması ise GTA 4 severleri büyük bir üzüntüye boğacak gibi.

Radyo Listelerine Veda

Oyunun ana karakterinin bir Rus olması, bu radyonun oyunda en sevilen kanal olmasını sağlarken, yaşanan sorundan dolayı Rockstar Games bu radyoyu bir güncelleme ile oyun üzerinden kaldırmayı planlıyor.

Daha önce de özellikle Michael Jackson’un bir müziği için telif problemi yaşayan Rockstar Games, Son yaşanan telif problemleri sebebiyle birçok radyo kanalını ve müziği kaldırmak zorunda kalacak.

Bunun için büyük bir güncelleme yapılması beklenirken, güncellemenin tarihi ise Nisan ayının sonuna doğru olacağı yönünde.

Başa dön tuşu