internet

Gmail’den Yeni Bir Arayüz

 

Kullanıcılarının isteklerine ve önerilerine oldukça ilgi gösteren Google, son zamanlarda farklı işlevsel ürünleri ile pastada ki payını artırmayı hedefliyor. Google’nin son yeniliği ise Gmail üzerinde olacak.

Gmail’in ara yüzünü güncellemeyi ve değiştirmeyi planlayan Google, bu sayede daha işlevsel ve güzel bir görüntüye sahip internet ara yüzünü kullanıcılarına sunmayı hedefliyor. Oldukça riskli bir yanı da olan bu güncelleme, Snapchat’de yaşanan ara yüz güncellemesinden sonraki tepkilerin aynısı çekebilir.

İşlevsel Bir Kenar Çubuğu Geliyor!

Mail kullanıcıları arasında büyük bir çoğunluğu barındıran Gmail, bu riskli hamle ile kullanıcılarının birçoğunu kendinden soğutabilir ve alternatiflere yönlendirebilir. Fakat bu riski alırken bunu dikkate aldıkları aşikâr. Çünkü gelecek olan yeni ara yüz o kadar da basit değil.

Yapılan tahminlere göre Google takvim ve planlayıcı gibi araçları daha portatif ve kullanılabilir bir hale getirmeyi amaçlarken, bunun yanı sıra ara yüze bir de kenar çubuğu ekleme niyetinde. Kullanıcılar bu yeni nesil kenar çubuğu sayesinde işlevsel özellikleri daha rahat bir şekilde kullanabilecek.

Aynı zamanda yeni güncelleme ile birlikte Gmail, maillerin okunma sürelerinde değişikliğe giderken, geçici olarak silinme sistemini de gözden geçirecek. Önümüzdeki haftalarda G Suite ve Gmail’de teste çıkacak olan Kenar çubuğu, 8 Mayıs tarihinde geliştirici konferansında ise yeni güncelleme ile birlikte resmi olarak dünyaya duyurulacak.

Başa dön tuşu