ads

FGC Katılım Türkiye’de

FGC Katılım Türkiye’de

 

Katılım bankaları günümüzde birçok insan tarafından tercih ediliyor. Bunun nedeni ise helal yollardan kazanç elde etmek isteyen kişilerin katılım bankalarına yönelmesidir. FGC katılım Türkiye’de faaliyetlerini sürdürmeye başladı ve bu doğrultuda sizlere helal yoldan kazanç elde etme fırsatı tanıyor. Türkiye’nin katılım bankalarında profesyonel olarak yatırım yapma ve tasarrufları değerlendirme imkân sunuluyor.

Öncelikle belirtmek gerekir ki katılım bankası kategorisinde yer alan bankalar İslami kurallara göre çalışıyor. Aynı zamanda faaliyetlerini de bu kurallar çerçevesinde sürdüren finans kuruluşlarıdır. Bu bankalarda faiz yasaktır ve daha çok kar – zarar ortaklığı durumu söz konusudur. Yani tasarruflarınız ticari amaçlar ile kullanılır. Bu da ticaret olduğundan ve İslam dininde ticaretin ve ticaretten elde edilen karın helal olmasından dolayı uygundur.

FGC Katılım Hizmetleri

 

Katılım hizmetleri günümüzde insanların en fazla tercih ettiği hizmetler arasında yer alıyor. Katılım bankaları aracılığı ile sunulan bu hizmetlerin birçok farklı özelliği bulunuyor. Özellikle risk dağılımı bakımından çok avantajlıdır. Çünkü risk dağılımı açısından ele alındığında geleneksel bankacılığın riskin tamamını borçluya yüklediği görülüyor. Yani borç veren her zaman kar ediyor.

İslami yatırım kurallarına uygun şekilde kazanç elde etmek isteyen kişiler FGC katılımın sunduğu çözümlerden yararlanma fırsatına sahip olacak. Bu faaliyetlerde riski hem sermayeyi işletecek olan emek sahibi hem de bu sermayeyi veren kişiler paylaşıyor. Yani son derece kullanışlı bir sistem olması ile ön plana çıkıyor. Tasarruflarını İslam’a uygun şekilde değerlendirmek isteyen kişiler FGC Katılım aracılığı ile katılım bankalarını tercih edebilir.

Faizsiz Kazanç Yolu

 

İnsanların tasarruflarını faiz ile değerlendirmekten kaçınması durumunda nasıl faiz olmadan kazanç elde edileceği merak ediliyor. Belirtmek gerekir ki bunu kolay bir şekilde yapmak mümkündür. Faizsiz kazanç elde etmek için FGC katılımın sunduğu ürünlerden yararlanmak mümkündür.

Katılım bankacılığında tasarruf sahiplerinin paraları başkalarına ödünç olarak kullandırılır. Bu doğrultuda elde edilen kazanç da faiz değildir. Yani paradaki zamana göre değişim meydana gelmişse bunun tek sebebi enflasyon olabilir. Herhangi bir faiz getirisi söz konusu değildir ve tamamen helaldir.

Başa dön tuşu