Yaşam

Elektronik Nargile Ve Likit

Elektronik Nargile Ve Likit

 

Elektronik nargile diğer adıyla e sigara günümüzde insanlar tarafından çok sık kullanılmaya başlamıştır. Elektronik nargile son zamanlarda popülerliği oldukça artan bir cihazdır. Özellikle kurumsal alanlarda, kafelerde ve sosyal çevrelerde bu cihazı kullananların ne kadar arttığını görebilirsiniz. Eskiye oranla elektronik nargile çok daha fazla kullanılmaktadır. Çoğu insan elektronik nargileyi aromasından dolayı keyif amacıyla kullanmaktadır. Çoğu insanda sigarayı bırakmak amacıyla elektronik nargileyi bir araç olarak kullanmaktadırlar. Bu sektörün gün geçtikçe daha çok gelişeceği ve ilerleyeceği aşikardır. Hem dijital alanlarda hem de normal hayatımızda elektronik nargile mağazaları sürekli artış göstermektedir.

Elektronik Nargile

Elektronik nargile vaping adını da almaktadır. Elektronik nargile geleneksel sigaralara oranla çok daha az zararlıdır. Bu sebeple de gençler arasında oldukça popüler olmaya başlamıştır. Elektronik nargile; e-sigara ya da dijital sigara isimleri ile de bilinmektedir. Bu cihazlar tütün içerisindeki nikotini tüketmenin bir başka yöntemidir. Elektronik nargilenin içerisinde de tütün bulunmaktadır. Fakat bunun dışında içerisinde katran gibi zararlı maddeler bulunmamaktadır. Elektronik nargileler genelde bir pil ya da bir batarya ile kolayca çalışabilirler. Elektronik nargilelerin farklı boyutta çeşitte ve renkte modelleri bulunur.

Elektronik nargileler tütün içerisinde bulunan nikotini azaltmak için ya da zararlarını en aza indirmek için kullanılmaktadırlar. Bazen bu cihazlara elektronik puro da denilebilmektedir. Elektronik nargileler duman yerine buhar oluşturmaktadırlar ve kişiler içerisinde bazı maddeler bulunan bu buharı içine çekerler. Elektronik nargilelere yararlı demek tabi ki doğru olmaz fakat içerisinde binlerce zararlı madde bulunduran normal sigaralara oranla içerisinde daha az zararlı madde bulunmaktadır. Bunun dışında elektronik nargilelerin likit özellikleri de bulunmaktadır.

Elektronik Sigara likit elektronik sigaraların yakıtına verilen isimdir. Bu elektronik nargileler içerisinde yer alan ısıtıcılar sayesinde likitler buhara dönüşür. Kişiler bu buharı içlerine çekerler. Elektronik sigara likit ana maddesi gliserindir. Gliserin iki şekilde bulunmaktadır. Bunlar;

  • Bitkisel
  • Sentetik’dir.

Elektronik sigara likit damak tadına göre seçilmelidir. Ağız tadına uygun likit seçilmesi çok önemli bir konudur. Normal sigaradan elektronik nargileye yeni geçen insanlar bu konuda daha hassas oldukları için likite ekstra özen göstermeleri gerekmektedir.

Likitlerin damak tadına uygun olması çok önemli bir konudur. Kişilerin kendi zevklerine göre likit seçmesi çok önemlidir. Elektronik sigaraya yeni başlayanlarında likit seçerken dikkat etmeleri gereken konular vardır. İlk olarak ne kadar nikotin kullanacaklarını belirlemeleri gerekir. Bunun için bir örnek verecek olursak günde bir paket sigara kullanan bir kişi 6-9 Mg’lık likitler tercih edebilmektedirler. Likitlerin nane, çilek, şeftali ya da tütün gibi yüzlerce aroma seçeneği bulunmaktadır. Yeni başlayanların bu tatları damak zevklerine göre seçerek deneme yanılma yapmaları daha iyi olacaktır. Böylece ağız tatlarına en uygun likiti kolaylıkla seçebilirler.

Likitler elektronik nargile içerisindeki tanka yüklenirler. Daha sonra bu tank içerisinde ısıtılırlar ve buhara dönüşürler. Likitin buhar olduktan sonra ağızda bıraktığı tat likit içerisindeki maddelerin oranları ile doğru orantılıdır. Likitlerin meyve aromalı olanları ya da tütün aromalı olanlarını bulabilirsiniz. Bunları damak tadınıza göre seçebilirsiniz. Elektronik nargilelerin aromaları çeşitlilik göstermektedir. Bunun yanında içerisinde bulunan nikotin oranını da ayarlayabilirsiniz. Likit sıvılarını satın alırken orijinal olmalarına dikkat etmeniz oldukça önemli bir konudur. Orijinal likitler standart boydalardır ve klasik şişelerde satılmaktadır. Üzerlerinde bir jelatin bulunur. Bu jelatinler ise ilk kez açıldığını göstermektedir. Üzerlerinde son kullanma tarihleri ve markaları yazmaktadır. Ayrıca orijinal olduklarına dair bandrolleri de bulunmaktadır.

Aynı zaman bu cihazların coillerinede sitemizden ulaşabilir, en uygun fiyat ile coil sahibi olabilirsiniz.

https://www.angelvape.co

 

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu