Oyun

Electronic Arts firmasından bu yıl içerisinden 14 farklı oyun

Electronic Arts firmasından bu yıl içerisinden 14 farklı oyun

 

2020 yılı aslında hayatımızda bir duraklama dönemi olarak yer edecek gibi duruyor. Özellikle salgın sürecinin son derece hızlı gittiği şu günlerde salgının 2020 yılının son günlerine kadar hatta 2021 yılına kadar da sarkması tahmin edilmektedir. Ancak bu süre içerisinde boş durmayan oyun yapımcıları kolları sıvadı. ABD’nin en önemli firmaları arasında yer alan Electronic Arts’in özellikle bu sene çıkartacağı bazı oyunlar hakkında bilgiler sunmak istiyoruz.

PlayStation 5 ve Xbox X güncellemeleri ile gelecek

Yapım şirketinin 2020 yılı içerisinde bazı oyunlarına özel olarak geliştirdiği ücretsiz güncellemeleri de kullanıcılarına sunacak olduğunu belirtmek istiyoruz. Bu yıl içerisinde 14 farklı oyunu da kullanıcılarının hizmetine sunacak olan Electronic Arts firmasının bu oyunları arasında en çok merak edilenleri sizler için araştırdık.

Yıllık geliri %9 oranında artış gösterdi

31 Mart 2020 yılında yılın ilk çeyreği mali raporlarını açıklayan Electronic Arts firmasının 2019 yılında yapmış olduğu satışlara göre 2020 yılının ilk dönemleri içerisinde % 9 artış gösteren firmanın satışları 4 Milyar Dolara çıkmıştır. Bu dönem içerisinde elde etmiş olduğu gelirin ise 2019 yılı içerisinde satış hacminin % 78’ini temsil etmektedir.

2020 yılı için 498 Milyon Dolar Kar Bildiren firmanın geçtiğimiz yılın tamamında elde ettiği kar sayısının ise 1.7 Milyar Dolar olduğunu belirtmek istiyoruz.

 

Gelecek 14 oyunun 4 tanesi güncelleme

2020 yılı içerisinde 14 farklı oyunu kullanıcılarına duyurması beklenen firmanın özellikle bu oyunlardan 4 tanesinin yama niteliğinde güncelleme olarak geleceğini duyurdu. En çok tercih edilen oyunlarına özel olarak getirilecek olan bu güncellemelerden sonra da 10 adet farklı oyun gelecek gibi duruyor. Bu oyunlar arasında ise en çok merak edilenlerin,

  • Star Wars: Project Maverick,
  • FİFA 21

Olduğunu belirtmek istiyoruz. Zaten 2019 yılının sonlarına doğru çıkarttığı FIFA 2020 ile dünya genelinde 25 Milyon kullanıcıya ulaşma başarısı gösteren firmanın 2021 yılında çıkartacağı futbol oyunu FIFA 2021’in nasıl bir başarı yakalayacağı şimdiden merak konusu olmaya başladı bile.

Başa dön tuşu