internet

E-Devlet İle Abonelik Fesih Başvurusu Nasıl Yapılır?

E-Devlet’e yeni bir özellik geldi. Bu sayede abonelikleri kolaylıkla fesih edebileceksiniz. İnternet üzerinden bu işlem 12 firmayı kapsamaktadır. Sim kartı ve uydu televizyonu gibi abonelikleri kolaylıkla iptal edebilirisiniz.

E-Devlet tarafından vatandaşlara sunulan son özellikte abonelik fesih başvurusu’dur. Bu işlem sadece 12 firmayı kapsıyor. Genellikle uygu televizyonu ve sim kartı gibi abonelikleri kolayca iptal etmenize olanak sağlıyor. Geçmiş yıllarda aboneliklerin fesih edilmesi oldukça zordu. Bu süreçte vatandaşlar zor anlar yaşıyordu. Ancak E-Devlet tarafından sunulan bu hizmet sayesinde oturduğunuz yerde aboneliklerinizi fesih edebileceksiniz. Peki, bu işlemi nasıl yapacaksınız?

E-Devlet’te bulunan BTK’nın ‘’Abonelik Fesih Başvurusu’’ sayfasına giriş yapmanız gerkemektedir. Ardından kimliğinizi doğrulayarak bir sonraki adıma geçmeniz gerekmektedir. Mobil imza, T.C kimlik numaranız ya da bankacılık uygulamaları aracılığı ile E-Devlete’e giriş yapabilirsiniz. Bu adımları izleyerek giriş yaptıktan sonra hangi aboneliğinizi iptal etmek istediğinizi seçmelisiniz. Bunun için abone sorgulama işlemini yaparak hangi aboneliklere sahip olduğunuzu görebilirsiniz. Karşınıza çıkacak olan ‘’fesih başvurusu yap’’ seçeneğine tıklayarak kolaylıkla işlemini tamamlayabilirsiniz.

E-Devlet üzerinden abonelik feshi için PTT’den şifre almanız gerekmektedir. Bu sayede kullanıcılar firmaların belirlemiş olduğu fesih için talep ettiklerini yapmak zorunda kalmayacaklar. E-Devlet’te oturum açarak rahatlıkla istediğiniz aboneliği iptal edebilirsiniz. Sisteme giriş yaptığınızda üye olduğunuz firmalar ve abonelikleri yer almaktadır. Dilediğiniz şirketi seçerek fesih işlemini başarılı bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

E-Devlet’e Nasıl Kayıt Olurum?

E-Devlet’e kayıt olmak için PTT’ye giderek T.C kimlik kartınız ile şifre almanız gerekmektedir. Pek çok işlemi E-Devlet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede kolaylıkla kaydınızı oluşturup sisteme giriş yapabilirisiniz. E-Devlet’e yeni gelen özellik ile kullanıcılar uzaktan aboneliklerini fesih edebilecekler. Bu işlemi yapmak için yukarıda yer alan adımları inceleyebilirsiniz.

Çoğu firma abonelik iptalinde farklı taleplerde bulunmaktadır. Bu zorlayıcı anların önüne geçmek için E-Devlet üzerinden hiçbir talebi yerine getirmeden kolaylıkla abonelik iptal işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlem için fazla vakit ayırmanıza gerek yoktur. Yapmanız gereken tek şey abonelik sorgulama yaparak karşınıza çıkan abonelik listesinde ‘’iptal’’ seçeneğine tıklamanızdır.

Başa dön tuşu