Telefon ve Tabletler

2018’in En İyi Kameralı Telefonları

Her yıl olduğu gibi 2018 yılı da akıllı telefon piyasası için oldukça hareketli geçti ve özellikle kamera meraklıları sürekli olarak 2018 yılında çıkan en iyi telefon kamerası hakkında araştırma yaptılar. Artık akıllı telefonlar için vazgeçilmez bir hale gelen kameralar birçok kişi için telefon satın alırken aranan en önemli özellik konumuna geldi. Bu sebeple üreticiler telefonlarına her zaman en gelişmiş kamera ekipmanlarını entegre ederek kullanıcıların dikkatlerini çekmek istiyorlar. Yapılan incelemelere göre 2018 yılında çıkan modeller arasında kameraları ile ön plana çıkan modeller şu şekilde sıralanabilir;

  • İphone X
  • Samsung S9 – S9+
  • Huawei Mate 10 Pro
  • Google Pixel 2 / 2 XL

2018 Yılına Damga Vuran Telefon Kamerası Performansları

Bu modeller sahip oldukları gelişmiş kamera donanımları ile 2018 yılı için kullanıcılarına mükemmel sonuçlar veren telefon modelleri olarak ön plana çıkıyorlar. Dünya genelinde çok ciddi satış rakamlarına ulaşan tüm bu modeller fotoğraf ve video çekimlerindeki kalite ile adeta profosyonel bir fotoğraf makinesi veya kamerayı aratmıyorlar. Özellikle ürettiği telefon modellerinde en gelişmiş kamera ekipmanlarını kullanarak ismini duyuran Huawei, mate serisinin pro modelleri ile tüm kullanıcılarını büyülemeyi başardı. Bu da satış rakamlarına da yansıdı. Çok kaliteli malzemelerden üretildiği için yüksek bir fiyata sahip olan bu model de kamere deneyimini yaşamak kullanıcılara gerçekten de büyük keyif veriyor.

Bunun yanında muhteşem telefon kamerası ile ön plana çıkan bir diğer model de Samsung S9 ve S9+. Zaten samsung modellerinin kamera konusundaki başarısını artık herkes çok iyi biliyor. Kamera konusunda ilk S modelinden bu yana çok ciddi bir başarı yakalayan firma her yeni modelinde üstüne koyarak ilerledi ve bu kalite seviyesi 2018 modellerinde tavan yaptı.

Telefon Kamerasında En Doğru Seçimler

İphone X ise Apple firmasının ilk modellerinde önem vermediği için kullanıcılarından eleştiri aldığı kamera konusunda nihayet beklentileri karşıladığı bir model oldu. Full dokunmatik ekranda bir de muhteşem resimler veya videolar çekmek bu özel modelin kullanıcılar için harika bir seçenek olmasını sağladı.

Google Pixel 2 / 2 XL modelleri ise başarılı kamera kategorisinde 2018 yılının en dikkat kamera performansları arasında yerlerini aldılar. Diğer markalara göre daha düşük fiyatlar ile sektöre giren bu modeller düşük bütçeli ancak kamera beklentisi yüksek olan kullanıcıların ilk seçimlerinden biri olmayı başardılar.

Başa dön tuşu