Oyun

150 Bin Dolarlık DOTA 2 turnuvası başlıyor

150 Bin Dolarlık DOTA 2 turnuvası başlıyor

 

BLAST şirketinin bugün resmi twitter hesabından yapmış olduğu paylaşım DOTA 2 severler arasında heyecan yaşanmasına neden oldu. Tam 150 Bin Dolarlık bir DOTA 2 turnuvası düzenleyecek olan BLAST firmasının turnuva ile ilgili merak edilen detaylarını sizlere buradan açıklamak istiyoruz.

Turnuva Avrupa’da boy gösteren takımlar arasında yapılacak
Deneme bonusu veren siteler
Avrupa’da DOTA 2 oynayan en iyi 6 takım kurulacak. Bu takımlar arasında yapılacak olan kura çekimi ile birlikte turnuva başlayacak ve büyük ödülün sahibi kim olacak merak edilen konular arasında yer almaktadır.

Turnuva kuralları nasıl olacak?

BLAST firmasının bugün yaptığı açıklama ile de turnuva kuralları resmen şekillendi. Özellikle 6 takımın katılacağı bu turnuva da, çift eleminasyon sistemi üzerinden maçlar oynanacak. Oynanan maçlar arasında ise en iyi 3 takım bir sonraki tura geçme şansını bulacaktır. Final serisine kadar bu 5 maçın eniyisi olacak şekilde gelen takım büyük ödülün sahibi olacaktır.

BLAST Turnuvada yer alacak takımları da açıkladı

  • OG Esports
  • Team Secret
  • Team Nigma
  • Ninha İn Pyjamas
  • Alliance
  • Team Liquid

Takımları boy gösterecek.

Aynı zamanda oyunu yakından takip eden hayranlar içinde 5 Bin Dolarlık bir ödül bütçesi ayıran firmanın, oyun takipçilerinin yapmış olduğu tahminlere göre 5 Bin Dolarlık ödülü de buradan izleyiciler ile paylaşacak.

2017 yılında bu sektörde faaliyet göstermeye başlayan BLAST firmasının 1 Milyon Dolar ödül dağıttığı Counter – Strike serisi ile de dikkatleri üzerine çektiğine şahit olmuştuk.

 

Başa dön tuşu